Opis produktów

Książka

Jest to rodzaj wydawnictwa drukowany najczęściej na papierze offsetowym (niepowlekanym). Wybór gramatury i kolorystyki papieru uzależniony jest od indywidualnych potrzeb i preferencji. Okładka zazwyczaj jest uszlachetniana folią matową lub błyszczącą. Książka może być oprawiona w oprawę klejoną miękką, szyto-klejoną miękką oraz twardą szyto – klejoną.

 
Album 
Jest to rodzaj wydawnictwa drukowany na papierze zarówno powlekanym jak i niepowlekanym. Wykorzystuje się oprawę twardą szyto-klejoną. Może występować z dodatkiem obwoluty foliowanej folią matową lub błyszczącą. Stosuje się również wybiórczo lakier UV, hot stamping, tłoczenie wklęsłe lub wypukłe.
 
Czasopismo 
Jest to wydawnictwo drukowane zarówno na papierze niepowlekanym jak i powlekanym. Może mieć różne formaty, różną liczbę stron. Można wykorzystać oprawę zeszytową oraz klejoną miękką.
 

Ulotka

Może występować w wielu formatach. Może być bigowana, falcowana, składana na wiele różnych sposobów. Może być foliowana folią matową lub błyszczącą lub lakierowana lakierem UV w całości oraz wybiórczo.

 

Wizytówka

Jest formą przekazu informacji zarówno kontaktowych jak i reklamowych. Występują różne formaty wizytówek. Standardowe (90x50) i niestandardowe. Używa się do ich produkcji zarówno papier niepowlekany jak powlekany. Często stosuje się papiery ozdobne o różnej gramaturze. Wykorzystuje się przy ich produkcji wiele form uszlachetniania tj. folia matowa lub błyszcząca, lakier UV wybiórczy, hot stamping, tłoczenie.

 

Zaproszenie

Może być drukowane na papierze niepowlekanym lub powlekanym o różnej gramaturze. Stosuje się również papiery ozdobne. Wykorzystuje się przy ich produkcji wiele form uszlachetniania tj. folia matowa lub błyszcząca, lakier UV wybiórczy, hot stamping, tłoczenie.

 

Broszura

Może występować w różnych formatach, może być drukowana zarówno na papierze niepowlekanym jak i powlekanym o różnych gramaturach. Stosuje się uszlachetnienia tj. folia matowa lub błyszcząca oraz lakier UV. Objętość broszury ma od 8 do 64 stron. Wykorzystuje się przy jej produkcji oprawę zeszytową.

 

Folder

Może występować w różnych formatach. Zazwyczaj używa się do jego produkcji papieru o grubszej gramaturze. Ma małą objętość. Uszlachetnienie folią matową lub błyszczącą oraz lakierem UV, również wybiórczo.

 

Katalog

Występuje w różnych formatach. Ma niedużą ilość stron, papier o raczej grubszej gramaturze. Może być wykorzystana oprawa zeszytowa. Uszlachetnienie folią matową lub błyszczącą oraz lakierem UV, również wybiórczo.

 

Plakat

Drukowany jest na papierach powlekanych (gramatura min. 135 g/m2) w pełnym kolorze (CMYK) często z zastosowaniem kolorów dodatkowych Pantone i uszlachetnianiem lakierem UV.

 

Teczka

Drukowana jest na kartonach jedno i dwustronnie powlekanych lub na papierach powlekanych o znacznej gramaturze. Druk w pełnym kolorze (CMYK) lub z kolorów Pantone. Zwykle stosuje się folię błyszczącą lub matową, często lakier UV punktowy. Do każdej teczki przygotowywany jest wykrojnik. Teczkę dostosować można również do wykrojników posiadanych przez drukarnię.

 

Naklejka

Drukowana jest na papierze samoprzylepnym z klejem usuwalnym lub trwałym. W zależności od użytego kleju naklejka ma różne właściwości; kleje trwałe na stałe utrzymują naklejkę na powierzchni, kleje usuwalne umożliwiają przemieszczanie i bezśladowe usuwanie naklejek.

 

Druk samokopiujący

Wykonywany jest na papierze samokopiującym. Jest możliwość klejenia w bloczki o określonej ilości kompletów. Np. blankiety przelewów.

 

Pocztówka

Produkowana jest najczęściej na kartonie jednostronnie powlekanym o grubszej gramaturze. Może być uszlachetniona folią matową lub błyszczącą oraz lakierem UV również wybiórczo.

 

Bloczek / Notes

Może mieć różne formaty. Stanowi określoną liczbę kartek klejonych po jednym boku. Może być podklejony na spodzie kartonem lub wklejany w okładkę. Oprawiony może być również w spiralę.

 

Kalendarz naścienny

Drukowany zazwyczaj na papierze powlekanym o grubszej gramaturze. Może być uszlachetniany folią matową lub błyszczącą oraz lakierem UV również wybiórczo. Może mieć różne formaty. Stosowana jest oprawa listwowa, spirala lub oprawa zeszytowa.

czasopismo etnografia drukarnia offsetowa efekt warszawa
Czasopismo
zeszyt drukarnia offsetowa efekt warszawa
Zeszyt szkolny
Pudełko kartonowe
kwartalnik znad wilii  drukarnia offsetowa efekt warszawa
Kwartalnik Znad Wilii
Książka z piosenkami żeglarskimi
Dwie wersje oprawy książki
Seria książek żeglarskich
książeczka dla dzieci drukarnia offsetowa efekt warszawa
Książeczki dla dzieci
ZOBACZ WSZYSTKO
Zadzwoń do nas